Dwie ostatnie rundy to czas największych emocji w każdym turnieju. Nie inaczej jest podczas rozgrywanych Półfinałów Mistrzostw Polski do lat 9 i 11 – wielu zawodników w ostatnich rundach będzie walczyć o miejsca premiowane awansem do ostatniego posunięcia. Dwóch reprezentantów naszego województwa wciąż walczy o udział w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Polski Juniorów – Jan Dymiński (LUKKS Miedziana Góra) zajmuje po VII rundzie IX miejsce w grupie C11 z wynikiem 4,5 pkt. oraz Filip Plicner (LUKKS Kielce), który jest na VI miejscu w grupie C9 z wynikiem 4,5 pkt.

Janek niestety uległ Ianowi Seo i spadł na XV miejsce – w ostatniej rundzie tylko wygrana daje mu szanse awansu; Filip pewnie wygrał, matując swojego rywala w zaledwie 26 posunięć.

Transmisja D11 – java

Po zakończeniu rundy i, jak zawsze w Sielpi, pysznym obiedzie rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez Panie recepcjonistki OW Łucznik. Na sam początek uczestników przywitano „regionalną” piosenką:

Zwyciężczynią została Róża Zabrzańska – autorka poniższej pracy.

Nawet Panie organizatorki świetnie się bawiły

Miejsce miał również quiz wiedzy o województwie świętokrzyskim. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajął Maciej Ryszka, a tuż za nim uplasował się Stanisław Poziewski. Natomiast w grupie dorosłych najwyższą lokatę zajął Pan Przemysław Łobota, a na drugim miejscu znalazła się Pani Agnieszka Ryszka.