3, 2, 1… Start! To właśnie dzisiaj w Sielpi ruszyły Półfinały do Mistrzostw Polski do lat 9 i 11. W turnieju bierze udział ponad 100 osób z całej Polski. Uczestnicy zmagają się w czterech grupach: D-9, C-9, D-11 oraz C-11. W kategoriach wiekowych do 9 lat awansuje 10 najlepszych zawodników i zawodniczek. W grupach do lat 11 prawo do gry w OOM uzyskuje po 4 najwyżej sklasyfikowanych młodych szachistów. Dodatkowo na swój koszt w OOM udział mogą wziąć zdobywcy lokat od 5 do 10, przy założeniu, że stanowią dopełnienie do liczby 52 startujących w poszczególnych grupach. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Szachowe Hetman na zlecenie Polskiego Związku Szachowego. Organizatorzy zapewnili młodym szachistom drobne upominki, by mogli przez lata wspominać chwile spędzone w malowniczym województwie świętokrzyskim.

Zawodnicy otrzymali m. in. pamiątkowe identyfikatory. Szachistów w Sielpi wspiera Buskowianka, która dostarcza wodę mineralną wydobywaną od 60 lat z buskich źródeł. Za przebieg rundy w trakcie turnieju odpowiadają sędzia główny FA Tomasz Stefaniak, FA Aleksander Kędzierski, Andrzej Sidor, Jarosław Choina oraz jedna z najmłodszych sędziów w województwie Monika Anyż. To dzięki nim pierwsza runda została dopięta na ostatni guzik.

Jednakże, półfinały nie mógłby się odbyć, gdyby nie wspaniały sztab pracowników „Łucznika”. Panie recepcjonistki dbają o przyjazną atmosferę, kelnerzy oraz kucharki starają się sprostać gustom wszystkich gości, a niezastąpione Panie dbające o czystość i Pan konserwator zapewniają porządek oraz naprawę wszystkich sprzętów. Hotel zagwarantował oczekującym rodzicom zajęcie. Można znaleźć tu kącik dla wielbicieli literatury i wygodne kanapy. Informacje przydatnie dla uczestników, a w szczególności daty i miejsca zabaw towarzyszących znajdują się na tablicy informacyjnej.

Już w pierwszym dniu zmagań tak znakomitej imprezy nie brakowało ciekawych partii i pouczających błędów. Zobaczmy dwa przykłady:

Poniżej znajdziecie wszelkie potrzebne informacje związane z turniejem, wyniki po poszczególnych rundach, kojarzenia, a także odnośniki do transmisji każdej z grup:

SERWIS TURNIEJOWY C-9

Transmisja C9 – app

Transmisja C9 – java

SERWIS TURNIEJOWY C-11

Transmisja C-11 – app

Transmisja C-11 – java

SERWIS TURNIEJOWY D-9

Transmisja D9 – app

Transmisja D9 – java

SERWIS TURNIEJOWY D-11

Transmisja D11 – app

Transmisja D11 – java

Nie samymi szachami żyją szachiści 🙂 W przerwach między rundami jest czas na różne rozrywki, na zdjęciu: sala z piłkarzykami.